
KAMEI
Base 400 sort-mat
- 400 Liter
- 50 kg nyttelast
- 190 x 75 x 43 cm
- 6 års garanti
Funktioner og billeder
- ClickFix hurtigudløser
- Til tagbøjler med standardriller
- Centrallås med sikkerhedslås
- DuoLift til åbning og lukning af tagboksdækslet fra begge sider
Tekniske data

DUO-lift (åbning på begge sider) 
Centrallåsesystem med sikkerhedslås 
Værktøjsfri montering 
6 års garanti

| Tekniske data | Base 400 mat sort |
|---|---|
| Artikel nr. | 0 81400 01 |
| Lågfarve | mat sort |
| Volume Tekst | 400 Liter |
| Ydre mål (L x B x H) | 190 x 75 x 43 cm |
| Indvendige mål (L x B x H) | 178 x 65 x 37 cm |
| Fastgørelsessystem | ClickFix |
| Åbning af låg | Duolift |
| Vægt | ca. 15 kg |
| Nyttelast | 50 kg |
| Låsbar | Ja |
| Testet og godkendt i henhold til DIN 75302 | Ja |
| Kvalitetsprodukt fremstillet i Tyskland | Ja |
Monteringsvejledning Base 400 mat sort
Tilbehør
- VægbeslagArtikelnummer 0 81208 03
Med det universelle vægbeslag fra KAMEI kan du opbevare din tagboks bekvemt og frem for alt pladsbesparende. Når holderen ikke er i brug, kan den blot foldes til siden.
Vejl. pris 124,00 €
- Tagboksovertræk / størrelse LArtikelnummer 0 81313 05
190 x 75 cm
Brugervenlighed: Husky 330 , Husky 420 , Base 400
Vejl. pris 43,00 €



