
KAMEI
Husky 300 sort-mat
- 300 Liter
- 50 kg nyttelast
- 220 x 60 x 36 cm
- 6 års garanti
Funktioner og billeder
- Komfort glidende montering
- 90 mm U-bolte til tagbøjleprofiler op til 83 mm brede
- 2-låsesystem med beskyttende dækkapper
- Ensidig lågåbning (højre side i kørselsretningen)
Tekniske data

Ensidig lågåbning (højre side i kørselsretningen) 
2-låsesystem med beskyttende dækkapper 
Værktøjsfri montering 
6 års garanti

| Tekniske data | Husky 300 mat sort |
|---|---|
| Artikel nr. | 0 81322 01 |
| Lågfarve | mat sort |
| Volume Tekst | 300 Liter |
| Ydre mål (L x B x H) | 220 x 60 x 36 cm |
| Indvendige mål (L x B x H) | 208 x 50 x 32 cm |
| Fastgørelsessystem | 90 mm U-bolt |
| Åbning af låg | Enkeltsidet lågåbning |
| Vægt | 14 kg |
| Nyttelast | 50 kg |
| Låsbar | Ja |
| Testet og godkendt i henhold til DIN 75302 | Ja |
| Kvalitetsprodukt fremstillet i Tyskland | Ja |
Monteringsvejledning Husky 300 mat sort
Tilbehør
- VægbeslagArtikelnummer 0 81208 03
Med det universelle vægbeslag fra KAMEI kan du opbevare din tagboks bekvemt og frem for alt pladsbesparende. Når holderen ikke er i brug, kan den blot foldes til siden.
Vejl. pris 124,00 €
- Tagboksdæksel / Størrelse XLArtikelnummer 0 81314 05
230 x 75 cm
Brugervenlighed: Husky 300 , Husky 620 , Fosco 540
Vejl. pris 45 ,00 €



