
KAMEI
Husky 420 sort-mat
- 420 Liter
- 75 kg nyttelast
- 165 x 88 x 44 cm
- 6 års garanti
Funktioner og billeder
- Komfort glidende montering
- 90 mm U-bolte til tagbøjleprofiler op til 83 mm brede
- DuoLift til åbning og lukning af tagboksdækslet fra begge sider
Tekniske data

DUO-lift (åbning på begge sider) 
Centrallåsesystem med sikkerhedslås 
Værktøjsfri montering 
6 års garanti

| Tekniske data | Husky 420 mat sort |
|---|---|
| Artikel nr. | 0 81420 01 |
| Lågfarve | mat sort |
| Volume Tekst | 420 Liter |
| Ydre mål (L x B x H) | 165 x 88 x 44 cm |
| Indvendige mål (L x B x H) | 155 x 78 x 39 cm |
| Fastgørelsessystem | 90 mm U-bolt |
| Åbning af låg | Duolift |
| Vægt | 15 kg |
| Nyttelast | 75 kg |
| Låsbar | Ja |
| Testet og godkendt i henhold til DIN 75302 | Ja |
| Kvalitetsprodukt fremstillet i Tyskland | Ja |
Monteringsvejledning Husky 420 mat sort
Tilbehør
- VægbeslagArtikelnummer 0 81208 03
Med det universelle vægbeslag fra KAMEI kan du opbevare din tagboks bekvemt og frem for alt pladsbesparende. Når holderen ikke er i brug, kan den blot foldes til siden.
Vejl. pris 124,00 €
- Tagboksovertræk / størrelse LArtikelnummer 0 81313 05
190 x 75 cm
Brugervenlighed: Husky 330 , Husky 420 , Base 400
Vejl. pris 43,00 €



