
KAMEI
Fosco 540 sort-mat
- 540 Liter
- 75 kg nyttelast
- 216 x 94 x 44 cm
- 6 års garanti
Funktioner og billeder
- ClickFix hurtigudløser
- Til tagbøjler med standardriller
- Centrallås med sikkerhedslås
- DuoLift og håndtagsliste til åbning og lukning af tagboksdækslet fra begge sider
- Skridsikker måtte indeni
Tekniske data

DUO-lift (åbning på begge sider) 
Centrallåsesystem med sikkerhedslås 
Værktøjsfri montering 
6 års garanti

| Tekniske data | Fosco 540 mat sort |
|---|---|
| Artikel nr. | 0 81541 01 |
| Lågfarve | mat sort |
| Volume Tekst | 540 Liter |
| Ydre mål (L x B x H) | 216 x 94 x 44 cm |
| Indvendige mål (L x B x H) | 204 x 80 (foran) / 74 (bag) x 39 cm |
| Fastgørelsessystem | ClickFix |
| Åbning af låg | Duolift |
| Vægt | 22 kg |
| Nyttelast | 75 kg |
| Låsbar | Ja |
| Testet og godkendt i henhold til DIN 75302 | Ja |
| Kvalitetsprodukt fremstillet i Tyskland | Ja |
Monteringsvejledning Fosco 540 mat sort
Tilbehør
- VægbeslagArtikelnummer 0 81208 03
Med det universelle vægbeslag fra KAMEI kan du opbevare din tagboks bekvemt og frem for alt pladsbesparende. Når holderen ikke er i brug, kan den blot foldes til siden.
Vejl. pris 124,00 €
- Tagboksdæksel / Størrelse XLArtikelnummer 0 81314 05
230 x 75 cm
Brugervenlighed: Husky 300 , Husky 620 , Fosco 540
Vejl. pris 45 ,00 €



