
KAMEI
Husky 330 sort højglans
- 330 Liter
- 50 kg nyttelast
- 190 x 75 x 38 cm
- 6 års garanti
Funktioner og billeder
- Komfort glidende montering
- 90 mm U-bolte til tagbøjleprofiler op til 83 mm brede
- Ensidig lågåbning (højre side i kørselsretningen)
Tekniske data

Ensidig lågåbning (højre side i kørselsretningen) 
Centrallåsesystem med sikkerhedslås 
Værktøjsfri montering 
6 års garanti

| Tekniske data | Husky 330 sort højglans |
|---|---|
| Artikel nr. | 0 81446 21 |
| Lågfarve | sort højglans |
| Volume Tekst | 330 Liter |
| Ydre mål (L x B x H) | 190 x 75 x 38 cm |
| Indvendige mål (L x B x H) | 178 x 65 x 34 cm |
| Fastgørelsessystem | 90 mm U-bolt |
| Åbning af låg | Enkeltsidet lågåbning |
| Vægt | 15 kg |
| Nyttelast | 50 kg |
| Låsbar | Ja |
| Testet og godkendt i henhold til DIN 75302 | Ja |
| Kvalitetsprodukt fremstillet i Tyskland | Ja |
Monteringsvejledning Husky 330 sort højglans
Tilbehør
- VægbeslagArtikelnummer 0 81208 03
Med det universelle vægbeslag fra KAMEI kan du opbevare din tagboks bekvemt og frem for alt pladsbesparende. Når holderen ikke er i brug, kan den blot foldes til siden.
Vejl. pris 124,00 €
- Tagboksovertræk / størrelse LArtikelnummer 0 81313 05
190 x 75 cm
Brugervenlighed: Husky 330 , Husky 420 , Base 400
Vejl. pris 43,00 €



