
KAMEI
Fosco 420 sort-mat
- 420 Liter
- 75 kg nyttelast
- 195 x 80 x 40 cm
- 6 års garanti
Funktioner og billeder
- ClickFix hurtigudløser
- Til tagbøjler med standardriller
- Centrallås med sikkerhedslås
- DuoLift og håndtagsliste til åbning og lukning af tagboksdækslet fra begge sider
- Skridsikker måtte indeni
Tekniske data

DUO-lift (åbning på begge sider) 
Centrallåsesystem med sikkerhedslås 
Værktøjsfri montering 
6 års garanti

| Tekniske data | Fosco 420 mat sort |
|---|---|
| Artikel nr. | 0 81551 01 |
| Lågfarve | mat sort |
| Volume Tekst | 420 Liter |
| Ydre mål (L x B x H) | 195 x 80 x 40 cm |
| Indvendige mål (L x B x H) | 183 x 66 (foran) / 60 (bag) x 35 cm |
| Fastgørelsessystem | ClickFix |
| Åbning af låg | Duolift |
| Vægt | 18 kg |
| Nyttelast | 75 kg |
| Låsbar | Ja |
| Testet og godkendt i henhold til DIN 75302 | Ja |
| Kvalitetsprodukt fremstillet i Tyskland | Ja |
Monteringsvejledning Fosco 420 mat sort
Tilbehør
- VægbeslagArtikelnummer 0 81208 03
Med det universelle vægbeslag fra KAMEI kan du opbevare din tagboks bekvemt og frem for alt pladsbesparende. Når holderen ikke er i brug, kan den blot foldes til siden.
Vejl. pris 124,00 €
- Tagboksovertræk / Størrelse XXLArtikelnummer 0 81315 05
206 x 95 cm
Brugervenlighed: Husky 510 , Oyster 450 , Fosco 420
Vejl. pris 47,00 €



